
Mindhárom pontot itthon tartottuk a Nagykanizsa ellen
Női NBII. Nyugati csoport, 23. forduló: PAKSI SE - FC NAGYKANIZSA 2 - 1 (0 - 0)
Kezdők: Gaál, Mlinkó, Debreceni, Lengyel (Orsós 60’), Tancsa, Lusinszki, Kiss, Horváth (Szakál 91’), Patai, Szabó, Sereg
Cserék: Zámbó, Orsós, Papp, Szakál
Góljainkat Debreceni 51’, Milinkó 81’ szerezték.
„Hosszú idő után először tudtunk teljes kerettel kiállni, a felnőtt játékosok száma szinte egy egész csapatot kitett, ami nagy előrelépés volt számunkra. Az első félidőben mi diktáltuk a játék ritmusát, az ellenfél nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani a kapunk előtt. Támadásaink jól épültek fel, de az utolsó passzok pontatlansága miatt nem tudtunk előnyt kovácsolni a lehetőségeinkből. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, egy pontrúgást követően azonban sikerült megszereznünk a vezetést. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de örömteli volt látni, hogy végig próbáltunk támadó felfogásban játszani, így az ellenfél nem tudott igazán kinyílni. Sajnos ezúttal sem úsztuk meg sérülés nélkül, ráadásul az ellenfél egyenlíteni is tudott, de a csapat nem esett szét, sőt: egy szépen felépített akció végén Mlinkó Nelli megszerezte első felnőtt bajnoki gólját, ami végül győzelmet ért. A hajrában a Nagykanizsa mindent megtett az egyenlítésért, de a védekezésünk szervezett volt, kapusunk pedig több nagy védéssel tartotta otthon a három pontot. Megérdemelten nyertünk egy jó iramú, küzdelmes mérkőzésen. Még értékesebbé teszi a sikert az, hogy egy erős ellenféllel szemben tudtunk diadalmaskodni.” - így értékelt Horváth György vezetőedző.
A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.
Leány U16 Dél-Nyugati csoport, 20. forduló: CSEPEL TC - PAKSI SE 1 - 12 (0 - 4)
Kezdők: Lajkó (Vajda 64’), Németh, Galambos, Szalók, Bengő, Sallai, Selényi, Varga, Kató (Nagy 25’), Balogh (Pálinkás 41’), Szilágyi (Reiser 41’)
Cserék: Vajda, Pálinkás, Nagy, Reiser
Góljainkat Galambos 9’, Bengő 15’, 24’, 65’, 77’, Selényi 30’, Sallai 43’, 44’, 46’, 70’, 76’ 78’ szerezték.
„Rossz minőségű pályán, kapkodva, idegesen kezdtük a mérkőzést. A korán rúgott gólok sem nyugtatták meg a csapatot. Sok volt a pontatlanság játékunkban, átvettük ellenfelünk vagdalkozó játékstílusát. Teljesen beszorítottuk az ellenfelet a saját térfelére, de a befejezések sorra nem sikerültek, emiatt egyre frusztráltabbak lettünk. A félidőben szerencsére sikerült rendezni sorainkat, aminek eredményeként feljavult helyzetkihasználásunk és a játékunk is. Gratulálok a lányoknak, mert ezen a napon kiemelkedőt nyújtottak csapategységben, egymás támogatásában, bíztatásában. Mai győzelmünkkel, a bajnokság vége előtt két fordulóval sikerült bebiztosítanunk második helyezésünket csoportunkban.” - így Forray Tünde edzőnk.
A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.
PFC TV
KEZDŐRÚGÁS
BOLT
Aktuális tabella
Hely | Csapat | Mérk. | P | |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | Ferencvárosi TC | 33 | 69 |
2 | ![]() | Puskás Akadémia FC | 33 | 66 |
3 | ![]() | PAKSI FC | 33 | 57 |
4 | ![]() | ETO FC Győr | 33 | 53 |
5 | ![]() | MTK Budapest | 33 | 46 |
6 | ![]() | DVTK | 33 | 44 |
7 | ![]() | Újpest FC | 33 | 41 |
8 | ![]() | Nyíregyháza | 33 | 36 |
9 | ![]() | DVSC | 33 | 34 |
10 | ![]() | ZTE FC | 33 | 34 |
11 | ![]() | Fehérvár FC | 33 | 31 |
12 | ![]() | Kecskeméti TE | 33 | 25 |